Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne

"Ocalić od zapomnienia"

 

Siedziba : ul.Próchnika 17     90 - 708 Łódź

tel: 531 908 063      email: muzyka.lsm@gmail.com

numer konta : 92 1240 3073 1111001078665182  Bank Pekao SA.

19 lipca 2020

 

 

 

Miło nam poinformować, że wiceprezesowi naszego Stowarzyszenia - Markowi Lewandowskiemu zostało przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium, w ramach programu „Kultura w Sieci”.

 

Nasz kolega jako muzyk studyjny i czynny pianista estradowy, współpracował z wieloma czołowymi artystami polskiej estrady, takimi jak Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Bogusław Mec, Mieczysław Fogg, Edward Hulewicz, Andrzej Rybiński, a przez ostatnie kilka lat akompaniując Krystynie Giżowskiej, odbył mnóstwo koncertów zarówno w Kraju jak również w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

 

Pewnym wyzwaniem było stworzenie autorskiego programu pt. „Muzyka Filmowa”.

To rodzaj artystycznej podróży w czasie, przenoszącej słuchaczy w świat muzyki lat minionych i pozwalającej prześledzić, jak kształtował się jej rozwój, co z biegiem lat stawało się modne i w jakim kierunku ewoluowało.

Taki program wzbogaca również i rozszerza wiedzę o kulturze muzycznej i jej twórcach.

 

Został on zaakceptowany przez MKiDN i w ramach programu „Kultura w Sieci” i będzie prezentowany w formie mini koncertów na żywo, w każdą niedzielę o godz. 20.00 na YouTube na kanale Marka Lewandowskiego. Będzie też oczywiście rejestrowany, można więc będzie go oglądać w dowolnym terminie również na stronie naszego Stowarzyszenia. 

Wszystkie odcinki cyklu znajdziecie Państwo klikając na poniższy link

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLD3ySE0rvXwAaut3HuYYBI6G-BvQHtBZD 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Muzyka Filmowa" - Marek Lewandowski prezentuje