06 maja 2022

Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od zapomnienia" ma przyjemność zaprosić wszystkich fanów Marka Piekarczyka, na jego koncert, który odbędzie się

29 maja 2022, godz. 18 w Łódzkim Domu  Kultury,  przy ulicy Traugutta 18.

Marek Piekarczyk to legenda polskiej sceny muzycznej i jeden z najważniejszych rockowych głosów naszych czasów. Artystę charakteryzuje oryginalny wokal, charyzmatyczna osobowość, i ogromny talent. Pokochały go miliony fanów polskiego rocka.
Od wczesnych lat 80. do 2018 był wokalistą kultowego zespołu TSA.
Bierze czynny udział w wielu projektach artystycznych i charytatywnych, w ramach których nagrywa i koncertuje.
W 2009 wydał solowy album studyjny "Źródło".
Podczas koncertu na łódzkiej scenie, Marek Piekarczyk wystąpi wraz z gitarzystą Tadeuszem Apryjasem i perkusjonistą Jackiem Borowieckim, oraz z triem smyczkowym.
Usłyszymy różnorodny repertuar, w nowych aranżacjach - ballady rockowe, piosenki Skaldów, Tadeusza Nalepy, Krzysztofa Klenczona, Klanu, Testu, TSA i innych.
Marek Piekarczyk interesująco prowadzi swoje koncerty, przeplatając muzykę autorskimi anegdotami i komentarzami. Posiada dużą wiedzę z dziedziny historii rocka - jest autorem autobiograficznej książki "Zwierzenia kontestatora", która zebrała świetne recenzje.
Nowe aranżacje i charyzma artysty, zapewnią słuchaczom niezapomniany wieczór, pełen wspomnień i dobrej muzyki.
Imprezę uświetni wręczenie MARKOWI PIEKARCZYKOWI Brązowego Medalu "ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS", o przyznanie którego wystąpiło Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od zapomnienia".
Z inicjatywy Stowarzyszenia, Brązowe Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" otrzymali również ANDRZEJ FRAJNDT i JANUSZ KOMAN, zaś Złoty Medal "Gloria Artis" przyznano MICHAŁOWI URBANIAKOWI.
Uroczyste wręczenie medali oraz uświetniające je koncerty już wkrótce.
Organizator koncertu 29 maja 2022: Łódzki Dom Kultury
B i l e t y: 70 zł w przedsprzedaży / 90 zł w dniu koncertu
w kasie ŁDK, Traugutta 18

MAREK PIERKARCZYK AKUSTYCZNIE w ŁODZI 29 maja 2022 godz.18.00 Łódzki Dom Kultury