Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne

"Ocalić od zapomnienia"

 

Siedziba : ul.Próchnika 17     90 - 708 Łódź

tel: 531 908 063      email: muzyka.lsm@gmail.com

numer konta : 92 1240 3073 1111001078665182  Bank Pekao SA.

04 sierpnia 2022

Zapraszamy 1 września 2022 o godz. 19 do Klub Scenografia, ul Zachodnia 81/83 na niezwykły  koncert  z okazji 60-lecia THE BEATLES.

W y s t ą p i ą:
JERZY STYCZYŃSKI (Dżem) guitar & URSZULA FRYZKA vocal
Zespół THE BOOTELS - rockowo:Piotr Jełowicki - guitar, vocal (wcześniej Pornografia, Moskwa, P.J. Band)Zbigniew Frankowski - bass guitar, vocal (wcześniej Bardowie, Vox Gentis, Quorum, Anawa)Andrzej Żukiewicz - drums, vocal (wcześniej Rezerwat)Guest: Krzysztof Ciemniewski - guitar, vocal 
P r o w a d z e n i e: Marek Składowski i Bartek Florczak (Radio Łódź)
O r g a n i z a t o r: Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od Zapomnienia" 
Współorganizatorzy:Klub Scenografia w Łodzi oraz Agencja Stage 24
B i l e t y 50,- (w przedsprzedaży) / 60,- zł (w dniu koncertu)
 
Rok 2022 został nieformalnie w środowisku muzycznym ustanowiony rokiem 60-lecia The Beatles.Mimo, iż Beatlesi powstali w 1960, dopiero w momencie oficjalnego dołączenia do nich w 1962 perkusisty Ringo Starra, rozpoczęła się światowa kariera Wielkiej Czwórki z Liverpoolu.4 września 1962 The Beatles, z Ringo Starrem na perkusji, nagrali pierwszy singiel - "Love Me Do".John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr współpracowali ze sobą do 1970. Pozostawili ogromny dorobek muzyczny, dziesiątki miliardów sprzedanych płyt. Ich legenda ciągle żyje.1 września 2022 w łódzkiej Scenografii oddamy hołd zespołowi The Beatles.
WYKONAWCY 
Jerzy Styczyński to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny rockowej, gitarzysta zespołu Dżem od 1980, także ceniony muzyk sesyjny. Razem z wokalistką, Urszulą Fryzką, wykonują akustyczne wersje hitów The Beatles.
Grupa The Bootels została założona w 2005 w Łodzi. Grają rockowe covery zespołu The Beatles. Zespół jest posiadaczem certyfikatu, otrzymanego od klubu The Cavern w Liverpoolu, potwierdzającego "wysoki poziom w reprezentowaniu muzyki Beatlesów na świecie". W lutym 2008 grali w The Cavern Club, gdzie przed laty zaczynali karierę Beatlesi. Muzyka łodzian tak spodobała się, że zostali zaproszeni na festiwal Beatleweek, który co roku przyciąga do Liverpoolu fanów słynnej czwórki. The Bootels odwiedził Anglię jeszcze wielokrotnie, łącznie zagrał w Liverpoolu ponad 20 koncertów. Grali też w całej Europie i Polsce. Mają na koncie dwa albumy studyjne.
 
A t r a k c j e dodatkowe!
Zapraszamy publiczność do stawienia się w klubie Scenografia w strojach "z epoki", czyli z lat 60., okresu świetności zespołu The Beatles.
W trakcie koncertu odbędą się k o n k u r s y - na najlepszy ubiór oraz najszerszą wiedzę o historii zespołu The Beatles.N a g r o d y:- album winylowy i płyta CD zespołu The Bootels, z autografami członków formacji;- album winylowy The Beatles, ofiarowany przez sklep Płyty Winylowe Roman przy ul. Próchnika 17 w Łodzi, należący do Romualda Papierkowskiego;- płyta CD zespołu The Beatles od właściciela sklepu z płytami, Jerzego Stępkowskiego.
Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od Zapomnienia", w dowód wdzięczności za wierne wsparcie, uhonoruje swoich s p o n s o r ó w nagrodami specjalnymi!
Z a p r a s z a m y!

 

 

Koncert w Łodzi z okazji 60-leci THE BEATLES