26 czerwca 2020

24 czerwca odbył się "Koncert - Noc św. Jana na tarasach ŁDK. Łodzianom w czasach pandemii". Koncert odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera, a organizatorami koncertu było nasze stowarzyszenie i Łódzki Dom Kultury. Koncert był transmitowany na żywo w internecie.

Pogoda nas nie rozpieszczała, od południa nad Łodzią gromadziły się ciemne chmury i próby przeprowadzane były w strugach deszczu. Na szczęście zarówno scena jak i podest dla prowadzących zostały zadaszone. Koncert rozpoczął się punktualnie, pomimo wiatru i deszczu. Widać to doskonale oglądając nagranie z tego wydarzenia.

Artyści zaprezentowali zimną krew i najwyższy profesjonalizm. Na początku widzów przywitał utwór Astora Piazzoli "Libertango" wykonał go duet - Dorota Wójcik - śpiew i akompaniament na akordeonie Michał Chojecki.

Prowadzący Marek Składowski przywitał wszystkich widzów. Kolejnym wykonawcą było Trio Podwórkowe, które wprowadziło wszystkich w klimaty łódzkich ulic.

Następna w koncercie wystąpiła solistka Teatru Wielkiego Dorota Wójcik.

Pani Dorota zaśpiewała 3 utwory: Ernesto De Curtisa „Non ti scodar di me” , pieśń neapolitańska z 1935r, Arię Elizy „Prześpiewać całą noc” z musicalu „My fair Lady” z 1956r z librettem Alana Jaya Lernera oraz muzyką Fredericka Loewe oraz „Czardasz Sylwii” z operetki „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana z 1915r. Po występie Pani Dorota udała się do Maestry TERESY ŻYLIS-GARA z kwiatami od organizatorów koncertu.

Należy podkreślić , że wszyscy artyści występujący w koncercie pochodzą z Województwa Łódzkiego. Kolejni artyści prezentowali młode pokolenie -

12 letni Antoś Marzec i 14 letnia Lara Hidane.

Po występie młodych artystów, na scenie pojawił się Marek Lewandowski - muzyk studyjny i pianista estradowy , który wykonał temat muzyczny z filmu "Lalka", a następnie akompaniował Monice Wysokińskiej, która zaśpiewała 2 piosenki z filmów "Zimna Wojna" i "Narodziny Gwiazdy". Po występie Moniki, do Moniki i Marka dołączył Bartek Grzanek z zespołem. Monika w tak zacnym towarzystwie zaśpiewała składankę największych przebojów Miry Kubasińskiej i zespołu Brekaout.

Bartek Grzanek z zespołem zaśpiewał piosenkę Czesława Niemena oraz Tadeusza Nalepy. Następie zespół i Bartek zagrali 2 nowe utwory, które zapowiadają nową płytę artysty.

Na zakończenie koncertu wystąpiły energetyczne i wiecznie młode Siostry Szymańskie zwyciężczynie pierwszej edycji The Voice of Senior. Ten wspaniały wstęp zakończył 2 godzinny koncert, który był wydarzeniem bez precedensu , zarówno w historii naszego Stowarzyszenia, jak i Łódzkiego Domu Kultury.

Zarząd Stowarzyszenia gorąco dziękuje wszystkim, którzy ciężko pracowali przy organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się dla pracowników ŁDK i Dyrektora ŁDK Pana Waldemara Drozda.

Kolejne takie koncerty już w planie. Śledźcie naszą stronę i nasz profil na Facebooku.

Koncert na tarasach ŁDK już za nami