11 lipca 2022

23 lipca 2022, godz. 19 w Sali Koncertowej Portu Gdynia przy ul. Rotterdamska 9, odbędzie się wyjątkowy koncert, którego organizatorem jest Fundacja im. Franciszka Walickiego, a nasze Stowarzyszenie jest jednym ze współorganizatorów tego koncertu.  Jeśli więc w ten weekend będziecie  w pobliżu to nie możecie tego przegapić !!!!

Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy urodzin Franciszka Walickiego, "ojca polskiego bigbitu i rock’n’rolla", które zostały rozpoczęte w 2021, w Poznaniu i Łodzi.
Podczas uroczystego koncertu w Gdyni 23 lipca 2022 wystąpią:
BREAKOUT NIGHT feat. MONIKA WYSOKIŃSKA
Robert Lewandowski - guitar, vocal
Piot Ożerski - guitar
Andrzej Wolak - bass guitar
Dariusz "Wodzu" Henczel - drums
Special Guest: MONIKA WYSOKIŃSKA - vocal
ANDRZEJ NEBESKI i PRZYJACIELE feat. MAREK PIEKARCZYK
Waldemar Wiśniewski - vocal
Marek Maciejewski - tenor sax
Marek Lewandowski - piano, Hammond organ
Krzysztof Ciemniewski - guitar, vocal
Krzysztof Huzarski - bass guitar, vocal
Andrzej Nebeski - drums, leader
Special Guest: MAREK PIEKARCZYK - vocal

Projekt Breakout Night powstał w 2018, po odejściu Kazimierza Pabasza z Old Breakout. Kazik Pabiasz postanowił kontynuować styl gry i muzykę zespołu Breakout, tworząc własną formację. Płyta "Ostatni express" z 2021 to album Breakout Night. z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Pabiasza.
Kazimierz Pabiasz zmarł w grudniu 2021, po długiej i ciężkiej chorobie. Pozostali muzycy postanowili kontynuować projekt, i dzielić się nim z publicznością na koncertach.

Projekt Andrzej Nebeski i Przyjaciele powstał w 2021, na potrzeby ówczesnej trasy koncertowej Andrzeja Nebeskiego w Polsce, z okazji jego 82. urodzin oraz obchodów 100. rocznicy urodzin Franciszka Walickiego.
Andrzej Nebeski (ur. 27 marca 1939) to prekursor bigbitu i rock’n’rolla w Polsce, żywa legenda, członek zespołów Modern Jazz Swing, Niebiesko-Czarni, Polanie, Nowi Polanie, Grupa ABC. Od wielu lat mieszka w Szwecji.
Z formacją gościnnie zaśpiewa Marek Piekarczyk, jeden z najważniejszych rockowych głosów w kraju, były wokalista zespołu TSA.
B i l e t y 100,- zł / 120,- zł (w zależności od miejsca na widowni)
Koncert gwiazd polskie estrady "Zaczęło się w Gdyni"
z okazji 100-lecia urodzin Franciszka Walickiego.