09 kwietnia 2022

Projekt SPiS tworzą:
Jerzy Styczyński (Dżem) - guitar
Piotr Lekki (TSA Michalski-Niekrasz-Kapłon) - guitar
Robert "Sierściu" Mastalerz (4Szmery) - vocal.
Trzej muzycy wspólnie wystąpili po raz pierwszy na 10-leciu duetu PiS (Piotrek i Sierściu), w krakowskim klubie Drukarnia.
Duet PiS, czyli Piotr Lekki i Robert "Sierściu" Mastalerz, miał już na swoim koncie spory dorobek. Otwierali koncerty akustyczne Kotzena, Corabiego, czy Bumblefoota, a w 2017 zarejestrowali w Radiu Rzeszów płytę "Live", z utworami wielkich zmarłych rock and rolla.
Spontaniczne pojawienie się na koncercie Jurka Styczyńskiego, zaowocowało nawiązaniem stałej współpracy.
Udział Jerzego Styczyńskiego w projekcie SPiS, poza oczywistym wzmocnieniem składu, zmienił też formułę grania. Wzbogacone solówkami Jurka utwory, nabrały zupełnie nowego wymiaru.
PIOTR LEKKI jest gitarzystą zespołów TSA Michalski-Niekrasz-Kapłon oraz Evening Standard, a także producentem muzycznym.
Jest autorem projektu Bochnia Rocks, ściągającego do Bochni najwybitniejszych muzyków z całego świata. W ramach projektu, Bochnię odwiedzili już m.in. Richie Kotzen, Vinnie i Carmine Appice (Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Rod Stewart), John Corabi (Motley Crue, Dead Daisies), Ron Bumblefoot (Guns 'N' Roses), Paul Gilbert (Mr. Big), Stu Hamm (Joe Satriani, Steve Vai) i wielu innych.
ROBERT "SIERŚCIU" MASTALERZ, to od 20 lat, wokalista najlepszego w tej części Europy cover bandu - 4Szmery, grającego utwory AC/DC.
Gościnnie wystąpił na płytach Jana Gałacha i krakowskiego Hellias. Współpracował z Piotrem Luczykiem (KAT), w jego projekcie Cover Festiwal. Pojawił się na koncercie otwarcia Śląskiego Szlaku Bluesowego, u boku Sebastiana Riedla, Apostolisa Anthimosa, Leszka Windera i Jerzego Piotrowskiego.
JERZY STYCZYŃSKI to wieloletni gitarzysta zespołu Dżem, kompozytor przebojów zespołu. Chętnie uczestniczy również w innych projektach. Absolutna czołówka polskiej gitary.
Trzej muzycy projektu SPiS wykonują kompozycje wielkich artystów rock'n'rolla. Są to utwory z repertuaru Deep Purple, Led Zeppelin, Alice in Chains, Whitesnake, Audioslave, Johna Lennona, The Rolling Stones, Animals, Van Halena, ZZ TOP, AC/DC, INXS, Def Leppard, Black Sabbath, czy Tom Petty and Heartbreakers.
Gościem specjalnym projektu na koncercie w Łodzi będzie WOJCIECH HOFFMANN - legenda polskiego heavy metalu, lider i założyciel formacji TURBO, autor wielu fantastycznych przebojów grupy, jak "Dorosłe dzieci", "Smak ciszy", czy "Wszystko będzie ok". Gitara Wojtka wzbogaci akustyczne brzmienie formacji, i będzie stanowić przysłowiową "wisienką na torcie".
Czekają na Państwa dwie godziny rockowych klasyków!
Bilety (do nabycia w Keja Pub):
40 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu.
Rezerwacje: 609 152 420
Organizatorzy: Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od zapomnienia" oraz Keja Pub.
GIGANCI ROCKA w KEJA PUB 21.04.2022 godz. 20.00