06 listopada 2019

W dniu 28.10.2019 w Łódzkim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert bluesowy – „Blues bez granic. Od Missisipi do rzeki Łódki”. Organizatorem koncertu było Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od zapomnienia”.  Nasze Stowarzyszenie od roku prężnie działa na łódzkim rynku koncertowym i ma na swoim koncie m.in. koncert z okazji 60’lecia Rock & Rolla w Polsce, koncert charytatywny na rzecz Wojtka Kordy oraz Szpadeski Days – impreza poświęcona legendarnemu twórcy instrumentów perkusyjnych – Zygmuntowi Szapaderskiemu.     Każdy koncert ma swoją historię i głównym celem jest budowanie więzi pokoleniowej pomiędzy doświadczonymi muzykami i artystami młodego pokolenia. Tak właśnie było 28 października. Gwiazdą wieczoru był znany w Polsce amerykański bluesmen młodej generacji – Nick Schnebelen z zespołem. Łódzki koncert był dla zespołu ostatnim na polskiej trasie. Jak przystało na pożegnalne spotkanie, zespół dał z siebie przysłowiowego maxa i rozgrzał do białości  blisko 300 osobową widownię. Występ gwiazdy wieczoru poprzedziły występy łódzkich wykonawców. Na szczególną uwagę zasługuje występ reaktywowanej po 50 latach łódzkiej grupy LAND, której trzon tworzą bracia Słotkiewiczowie – Krzysztof i Jan, oraz Bronisław Leszczyński, gościnie na organach zagrał Witold Szczęsny. Świetnie z zespołem LAND zaprezentował się 19-letni wokalista Kacper Siekirkowski, którego nazwisko warto zapamiętać.

Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom, oraz wspaniałej publiczności .

Już 26 listopada kolejne wydarzenie poświęcone 50-leciu festiwalu Woodstock. Gwiazdą wieczoru będzie NOAH WOTHERSPOON BAND. Oj będzie się działo!!!

Marek Składowski

Bluesowe szaleństwo 28 października w ŁDK