Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne

"Ocalić od zapomnienia"

 

Siedziba : ul.Próchnika 17     90 - 708 Łódź

tel: 531 908 063      email: muzyka.lsm@gmail.com

numer konta : 92 1240 3073 1111001078665182  Bank Pekao SA.

06 października 2023

Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od Zapomnienia” oraz

LATORRE / KRZEMIŃSKI / SKOLIK TRIO zapraszają na
Jazzowy Wieczór Zaduszkowy 7 listopada 2023 od godz. 19:03 w „STAREJ SZKUTNI” przy ul. Wólczańskiej 40/42 w Łodzi.
Trio Latorre / Krzemiński / Skolik to zespół, który łączy rytmy brazylijskie z mainstreamem jazzowym. Charakteryzuje ich niesamowita energia. Grają głównie własne kompozycje, a także utwory wielkich mistrzów, skrzętnie wybrane spośród dzieł rzadko słyszanych na koncertach. Wzajemna inspiracja, dialog na scenie oraz przenikanie się kultur, temperamentów i doświadczeń, nadają każdej frazie nowoczesny, a jednocześnie bardzo rdzenny jazzowy wymiar. Każdy utwór, od najwolniejszej ballady do najszybszego swingowego tańca, to prawdziwa jazzowa perełka.
DANIEL LATORRE pochodzi z Sao Paulo i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich Hammondzistów. Kompozytor i lider grupy Hammond Grooves, od kilku lat mieszka w Łodzi. Poza jazzowymi fascynacjami, występował z takimi muzykami, jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Andreas Kisser (Sepultura). Jego mistrzowska technika i niepowtarzalny styl porywają pełną brazylijskiego słońca energią i głębokim groove’em.
PIOTR KRZEMIŃSKI, czołowy łódzki trębacz jazzowy, kompozytor, w którego stylu wyczuwa się świeżość, wrażliwość, przestrzeń i wpływ lat, spędzonych na muzycznych podróżach po całym świecie. To właśnie owe podróże pozwoliły mu wykształcić niepowtarzalny język muzyczny, pełen różnorodnych emocji. Jest laureatem wielu nagród oraz liderem kilku jazzowych zespołów.
AREK SKOLIK, ceniony perkusista jazzowy, kompozytor i aranżer, jest nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych w swoim fachu. Laureat wielu nagród, należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, a raczej chylą czoła przed dziesięcioleciami tradycji, wpisując w nie własny muzyczny temperament.
Zaproszeni GAWĘDZIARZE opowiedzą o początkach jazzu w Łodzi.
KRZYSZTOF RAJPOLD, pianista swingowy i dixielandowy, prekursor jazzu w Łodzi, z wykształcenia artysta plastyk. W latach 70. założył i prowadził najdłużej działający w Łodzi zespół jazzu tradycyjnego - BASIN STREET BAND. Współcześnie, od ponad 20-tu lat lideruje zespołowi SWEET & HOT JAZZBAND.
ANDRZEJ PIKIERSKI, muzyk multiinstrumentalista (saksofon, klarnet), prekursor jazzu w Łodzi, w latach 50. współzałożyciel, konferansjer i menadżer zespołu jazzu tradycyjnego OLD JAZZ STOMPERS, korespondent miesięcznika "Jazz", animator życia kulturalnego, współtwórca pierwszego Jazz Clubu ZMS w Łodzi.
Wieczór Zaduszkowy 2023 w „Starej Szkutni” będzie poświęcony Zaduszkom Jazzowym 1963 w klubie „Pod Siódemkami” oraz wspominkom o łódzkich jazzmanach, których już nie ma wśród nas. Przypomnimy m.in. muzyków zespołu Melomani - Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Antoniego Studzińskiego, Andrzeja „Idona” Wojciechowskiego, Krzysztofa Komedę z jego okresu łódzkiego, a także historie zespołu Tiger Rag i Orkiestry Braci Łopatowskich.
Opowieściom towarzyszyć będzie nie tylko muzyka, ale i WYSTAWA ZDJĘĆ ARTYSTÓW oraz ZESPOŁÓW.
W trakcie wieczoru będzie można nabyć książkę „Łódzkie ulice pełne muzyki” („cegiełki” od 50,- zł, gotówka).
B i l e t y: 25,- zł (na miejscu, gotówka).
Rezerwacje: tel. 790 420 430, 531 908 063
Z a p r a s z a m y!

 

 

60-LECIE ŁÓDZKICH ZADUSZEK JAZZOWYCH